In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Letnie Granie 2013 - 17.08.2013
niedziela, 18 sierpnia 2013 08:00

W dniu 17.08.2013 r. na Stadionie Miejskim w Sierpcu odbyła się II edycja plenerowej imprezy „Letnie Granie 2013”. Organizatorami byli Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz Burmistrz Miasta Sierpca. Imprezę współfinansował Bank PKO SA. Konferansjerem był dziennikarz TVP, pochodzący z Łodzi - Leszek Bonar.

„Letnie Granie 2013” otworzył o godz. 17:00 spektakl teatralny dla dzieci pt. „Stary Clown i Morze” wystawiony przez Teatr „Pinezka” z Gdańska. W roli Clowna wystąpił Przemysław Grządziela, Morze zagrała głuchoniema aktorka Iwona Cichosz. W spektaklach tego teatru nie ma tekstu, aktorzy improwizowali niektóre sceny z publicznością. Dzieci wraz z rodzicami zgromadzili się zarówno na trybunach, jak i tuż koło sceny.

Kolejną część „Letniego Grania 2013” otworzyła krótka rozmowa konferansjera z liderem sierpeckiego zespołu muzycznego „ANASTAS” – Piotrem Frasem. Przypomniano historię powstania grupy i jej najważniejsze występy. ANASTAS zagrali: „Kain”, „Jenny”, „Daleko od Ciebie”, „Czystość serca”, „Modlitwy pierwszy takt”, „Modlitwa”, „Marana Tha”, „Powołanie”, „Rozstania i powroty”, „Krople wody”, „Wołam Cię”, „Glory Glory”, „Alleluja”, „Jadzia”.

W oczekiwaniu na kolejny koncert, odbył się Konkurs Wiedzy o Sierpcu. Pięć dziewcząt (ochotniczek) odpowiadało na pytania dotyczące historii miasta Sierpca ułożone przez dyrektora Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc – Tomasza Krukowskiego. Pytania zadawał konferansjer. Konkurs przyjął formę zabawy pozbawionej rywalizacji i sztywnego trzymania się reguł. Uczestniczki mogły otrzymać podpowiedź z widowni. Wszystkie otrzymały pamiątkowe nagrody.

Następnie odbył się koncert zespołu Orange Tree poprzedzony wywiadem z liderem grupy Tomaszem Raczyńskim. Grupa pochodzi z Warszawy, gra głównie rock, grunge, post-grunge. W Sierpcu zagrali m.in.: „Don’t you know”, „Hello”, „Outside”, „Sailors”.

Kolejną przerwę wypełnił Konkurs Wiedzy o Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez konferansjera dotyczące historii tej instytucji. Wszyscy otrzymali upominki.

O godz. 22:00 rozpoczął się koncert „gwiazdy wieczoru” zespołu PECTUS. Występ przyciągnął duże grono widzów zgromadzonych zarówno pod sceną, jak i na trybunach stadionu. Pectus zagrali swoje główne przeboje: „Oceany”, „Barcelona”, „To co chciałbym Ci dać”, „Mój przyjacielu”, „Życie na dystans”, „Jeden moment”. Wokalista zespołu Tomasz Szczepanik nawiązał doskonały kontakt z publicznością, a cały występ nagrodzono gromkimi brawami.