In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Inauguracja roku SUTW 2013 - 09.10.2013
czwartek, 10 października 2013 08:21

W dniu 9 października 2013 r. o godz. 11:00 w sali widowiskowo - kinowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego 2013/2014 Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zgromadzonych słuchaczy powitała dyrektor CKiSz, Ewa Wysocka.

Wśród zgromadzonych gości byli m. in.: Burmistrz Sierpca - Marek Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta - Marek Chrzanowski, W-ce Przewodniczący Rady Miasta - Kazimierz Czermiński, kierownik ds. artystycznych w CKiSz - Bożena Ilska, plastyk i sierpecka artystka malarka - Maria Weber, wykładowca języka angielskiego SUTW - Anna Hadi.

Dyrektor Ewa Wysocka w krótkim przemówieniu przedstawiła harmonogram i tematy wykładów, jakie będą realizowane. Zaplanowano m.in. wyjazd do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl "Śluby Panieńskie", wyjazd do TVP Łódź i spotkanie z Leszkiem Bonarem, czy wycieczkę do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Natomiast na zakończenie roku, proponowana jest wycieczka do Grecji.

Następnie głos zabrał Burmistrz Sierpca, który wyraził podziw dla niezwykle bogatej oferty edukacyjno - kulturalnej oraz życzył pomyślności i czerpania radości z zajęć. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Słuchaczy, która wyraziła nadzieję realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Marek Kośmider i Marek Chrzanowski wręczyli nowym słuchaczom symboliczne legitymacje słuchaczy SUTW. Rozdano również informatory na rok 2013/2014.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert piosenki francuskiej pod hasłem "Muzyka dla duszy i ciała" w wykonaniu Ewy Wierzbickiej i Jadwigi Kowalskiej. Panie zaprezentowały utwory z repertuaru Edith Piaf.

Martyna Szkolmowska