In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Bicie rekordu w RKO - 05.10.2013
niedziela, 06 października 2013 10:46

5 października 2013 r. na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zorganizowano akcję bicia rekordu Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Program imprezy zawierał się pomiędzy 8:00 a godz.22. Organizatorem akcji była założona w 2013 r. FundacjA-DAM siebie.


Program imprezy zakładał:

- uczestniczenie w 13 godzinnej akcji resuscytacyjnej (zmiany co 1-2 minuty)

- bezpłatne szkolenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

- bezpłatne badanie komputerowe wad postawy u dzieci

- pokazy pierwszej pomocy

- pozoracja akcji ratowniczej na wodzie

- pokaz ratownictwa w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej (nie doszedł do skutku, z powodu wyjazdu jednostek ratowniczych do wypadku w miejscowości Bombalice)

- parada wozów ratowniczych ulicami miasta

- prezentacja pojazdów PSP, OSP, WOPR i ratownictwa medycznego

- koncerty zespołów Open To The Public, Grandfather, The Hole, Anastas (na imprezę nie mógł ze względów organizacyjnych przybyć zespół Alternative).

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie przyłączyli się do bicia rekordu w RKO. Tak rekord przekłada się w liczbach: 1269 zmian przy 2 fantomach, 610 osób, 60 wolontariuszy oraz 13 i pół godziny ciągłego "pompowania". Ku uciesze uczestników nowy rekord ogłoszony o godz. 22:15 jest lepszy o 3 godziny, 2 minuty i 10 sekund od ostatnio ustanowionego w Słupsku przez studentów Akademii Pomorskiej.  Bicie rekordu kontrolował Dionizy Zajer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.

Akcja została zwieńczona losowaniem nagród, w którym mógł wziąć udział każdy, kto podszedł do bicia rekordu. Najwięcej podejść do czynności resuscytacyjnych wykonali  uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum im. Jana Pawła II z Suska, a tuż za nim Zespół Szkół nr 2 "Ekonomik" z Sierpca. Partner generalny wydarzenia, firma Entelo, ufundowała dla zwycięskiej szkoły nowoczesne i ergonomiczne krzesła do jednej klasy. Nagroda główna, jaką był rower, powędrowała do 14-letniego Przemka Głowackiego, który podchodził do bicia rekordu ponad 20 razy.

Dla bijących rekord przygotowana była atrakcja - możliwość przejażdżki łodzią WOPR po sierpeckich "jeziórkach".

Michał WeberWięcej fotografii w zasobie Pracowni.