In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kultury i Sztuki - 14 październik 2013
wtorek, 15 października 2013 13:29

14 października 2013 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki o godz. 16 rozpoczęły się obchody miejskie Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorem uroczystości byli pracownicy Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.


W części oficjalnej Burmistrz Miasta Sierpca Marek Kośmider podziękował nauczycielom za pracę jaką wykonują i wraz z Joanną Bilską, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego wręczył wyróżnienia zasłużonym nauczycielom.

W obchodach uczestniczył także Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego Marek Gąsiorowski. Część nieoficjalną przygotowali uczniowie gimnazjum oraz jego absolwenci (obecnie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu). Publiczność nie ukrywała zachwytu, wstając z miejsc i nagradzając występy gromkimi brawami. Dyrektor gimnazjum Edmund Sigiel podziękował nauczycielkom oraz uczniom przygotowującym część artystyczną.

W czasie trwania uroczystości w tle sceny, na ekranie wyświetlane były archiwalne zdjęcia z "życia szkół" które wzbudziły zainteresowanie publiczności. Zdjęcia te pochodziły z zasobu naszej placówki - ich źródłem były szkolne kroniki oraz prywatni darczyńcy.

Uroczystości trwały od godz. 16 do godz. 18.

Michał Weber
Więcej fotografii w zasobie Pracowni