In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Mistrzostwo Polski Samorządowców drugi raz z rzędu!
środa, 28 września 2016 08:04

W dniach 24-25 września 2016r. w Zakopanem, odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej. Tegoroczna edycja, zgromadziła na starcie 22 drużyny z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach: „Open”, oraz „Oldboy + 35”.

Po dwudniowej, zaciętej rywalizacji, tytuł mistrzowski obroniła drużyna naszego miasta. Puchar pozostaje w Sierpcu!

W pierwszym dniu mistrzostw, rywalizowano w grupach, systemem „każdy z każdym”. W kategorii Open najlepiej zaprezentowali się piłkarze reprezentujący Miasto Sierpc, którym niewiele ustępowały drużyny Gminy Lubin i Miasta Radomia.

W drugim dniu mistrzostwa wkroczyły w fazę finałową. W kategorii Open, najlepszy okazał się zespół Samorządowców Miasta Sierpc, który w finale pokonał Miasto Nowy Sącz. Rywalizacja była bardzo zacięta, dlatego też rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po serii rzutów karnych. Trzecie miejsce zajęły ex aequo drużyny: Gmina Dąbrówka oraz Miasto Radom.

Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem tegorocznej edycji mistrzostw, które można uznać za historyczne, ponieważ jesteśmy pierwszą w historii turnieju drużyną posiadającą podwójny tytuł Mistrza Polski Samorządowców.

W składzie zwycięskiej reprezentacji naszego miasta znaleźli się: Przemysław Burzyński, Krzysztof Rudowski, Marcin Nowakowski, Jarosław Brzemiński, który został najlepszym zawodnikiem turnieju oraz Bartłomiej Kanty, Marcin Rokicki, Bogdan Bartnicki, Łukasz Betlejewski, Michał Dzięgielewski, który został królem strzelców, a także Tomasz Zieliński, Waldemar Frydrychowicz i Krzysztof Skrzyński. Kapitanem drużyny był Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski. Wielką niespodzianką w naszej kadrze był występ Burmistrza Jarosława Perzyńskiego, który jako pierwszy w historii włodarz naszego miasta wziął udział w turnieju wspierając swoją drużynę na boisku. Poza boiskiem reprezentację Urzędu Miejskiego dopingowała liczna grupa wiernych kibiców. Tak wspaniałego wsparcia gratulowali nam organizatorzy a pozostałe drużyny zazdrościły. Bardzo serdecznie dziękujemy kibicom za fantastyczną oprawę każdego meczu.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a drużyny stworzyły świetne sportowe widowisko. Zadowolenie ekip z uczestnictwa w turnieju każe przypuszczać, że kolejne edycje Mistrzostw Polski Samorządowców w piłce nożnej sześcioosobowej, spotkają się z jeszcze większym zainteresowaniem. My zaś mamy nadzieję, że historia zatoczy koło i po raz trzeci sięgniemy po puchar!

Anna Jabłońska