In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Nowa strona
czwartek, 12 maja 2011 08:58

12.05.2011

Oto nowa strona Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

W nowej szacie graficznej, z nowymi opcjami. Przede wszystkim bardziej czytelna i aktualizowana.

Poza zawartością stricte historyczną będziemy tutaj zamieszczać także krótkie bieżące informacje z życia miasta, artykuły historyczne traktujące o ciekawych miejscach i wydarzeniach, lokalne legendy i opowieści. Wszystko w miarę możliwości zgodnie z zasadami heurystyki i krytyki - inaczej mówiąc - jak najwięcej historycznych faktów, mniej domniemań i spekulacji.

Wszystkie kolejne działy będą sukcesywnie umieszczane i powiększane.

Opracowujemy również syntetyczną historię Sierpca - wszystko to jednak wymaga czasu. Niemniej zawartość będzie się powiększać bezustannie.

Do tego rzecz jasna galeria fotografii - oczywiście głównie historycznych. Ponadto krótkie filmy i prezentacje multimedialne związane z dziejami naszego miasta.

Kalendarium - na chwile obecną jest w trakcie opracowywania, po jak najszybszym uruchomieniu stopniowo będziemy je powiększać, dążąc do tego, by każdy dzień, każde wydarzenie z przeszłości Sierpca były tu wymieniane.

Winniśmy jeszcze wyjaśnienie, czemu ma służyć prezentowanie aktualnej godziny w czterech miastach: Sierpcu, Jerozolimie, Sankt Petersburgu i Berlinie. Sierpc przez wieki był miastem czterech kultur. Obok siebie współistnieli, żyli i funkcjonowali Polacy, Żydzi, Rosjanie i Niemcy. To już historia, która także będzie opisana na tej stronie - więcej na ten temat po zakończeniu tego etapu prac.