In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Zakładka poświęcona
poszukiwaniom, lokalizacji
i badaniom sierpeckiego zamku!


Partnerstwo i współpraca
Oferta Pracowni
poniedziałek, 09 maja 2011 13:25

[english] [на русском языке]

Nasza oferta obejmuje szereg propozycji, w zależności od charakteru usługi czy charakterystyki konkretnego odbiorcy.

1. Pracownia organizuje oraz przygotowuje spotkania historyczne, dotyczące dziejów Sierpca i ziemi sierpeckiej, połączone z prezentacją multimedialną.

Spotkania takie mogą odbywać się w pomieszczeniach naszej placówki - niestety z uwagi na ograniczenia lokalowe, uczestniczyć w nich mogą niewielkie grupy, liczące ok. 10 osób.

Bezproblemowo możemy przeprowadzić spotkanie w szkole lub innej placówce.

Poniżej propozycje tematyki spotkań historycznych
(aby zobaczyć ofertę szczegółową proszę kliknąć na konkretny temat):

2. Wycieczki i spotkania "w terenie". To z kolei propozycja oprowadzenia zainteresowanej grupy po mieście, prezentacja miejsc ciekawych, zabytkowych lub tajemniczych, pomników i miejsc pamięci.

3. W miarę naszych możliwości przekazujemy informacje na temat dziejów miasta, historii poszczególnych rodzin czy konkretnych budynków. Jeśli jesteśmy w stanie - prowadzimy poszukiwania na określony temat.

Informacje przekazujemy droga mailową.

4. W przypadku odwiedzin Sierpca przez dawnych mieszkańców lub ich potomków staramy się zorganizować sentymentalną podróż szlakiem dawnych znajomych miejsc - odwiedziny miejsca zamieszkania, charakterystycznych miejsc, spotkań z ludźmi - także z władzami miejskimi.

5. Wszystkie nasze zasoby są udostępniane publicznie - zarówno poprzez Internetowy System Ewidencji Zbiorów, jak również na miejscu, w pomieszczeniach Pracowni. Oczywiście nie wszystko jest już umieszczone w katalogu, dlatego też warto napisać do nas - może posiadamy akurat informacje, których ktoś szuka.

6. Oferujemy bezpłatne wykonanie kopii rodzinnych dokumentów, fotografii, map itp. w formie elektronicznej/cyfrowej - oczywiście związanych z dziejami Sierpca i ziemi sierpeckiej. W zamian liczymy jedynie na wyrażenie zgody użytkowania skopiowanej dokumentacji przez Pracownię.

7. Dokonujemy analizy dokumentów i fotografii, ustalamy granice chronologiczne dokumentacji, dokonujemy identyfikacji osób lub budynków na fotografiach.