Urodził się w 1867 r. w Płocku w rodzinie ziemiańskiej. Do Sierpca przybył po ukończeniu studiów prawniczych pod koniec XIX wieku. Był niesamowicie pracowitym działaczem społecznym na wielu polach życia Sierpca. W czasie I wojny światowej od sierpnia 1914 r. do lutego 1915 r. był burmistrzem miasta, zaś po wyjściu Niemców z Sierpca 13 listopada 1918 r. przemawiał do mieszkańców jako burmistrz. Został przewodniczącym i skarbnikiem Rady Opiekuńczej w Sierpcu, w 1920 r. w trakcie wojny bolszewickiej prezesem oddziału Miejskiego Obywatelskiego Komitetu Obrony Państwa.
Współorganizował gimnazjum a po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. został jego dyrektorem. Działał jako inicjator i pierwszy prezes rady nadzorczej Towarzystwa Drobnego Kredytu (1901), rady nadzorczej Towarzystwa Spółdzielczego „Rolnik” (1913) i rady nadzorczej Spółdzielni „Zgoda”(1921). W latach 1927-28 w Wymyślinie pod Sierpcem wybudował (dziś ulica Staszica) dom stanowiący dziś jeden z cenniejszych zabytków budownictwa w mieście.
Pieczątka widoczna na zdjęciu pochodzi z dokumentu nabycia przez rodzinę Tułacz domu przy ul. Płockiej 15. Na fotografii obok dom przy obecnej ul. Staszica (obecnie własność prywatna).