Przejdź do treści
Strona główna » Korzystanie z zasobu

Korzystanie z zasobu

Korzystanie z zasobu

Z zasobu placówki można korzystać zarówno poprzez Internetowy System Ewidencji Zbiorów, jak również bezpośrednio w siedzibie Pracowni. Niestety, najczęściej w drugim przypadku nie ma możliwości natychmiastowego korzystania z zasobów – jednak wystarczy skontaktować się z nami, po czym bezzwłocznie zostanie ustalony termin spotkania.

Ponadto na niniejszej stronie umieszczane będą artykuły, opisywane będą zabytki Sierpca, interesujące miejsca, przedstawiać będziemy także wybrane, naszym zdaniem najciekawsze materiały z zasobu.

W miarę możliwości będziemy udzielać odpowiedzi na pytania, przeprowadzać konsultacje itp.

TUTAJ MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZAKRESEM NASZEJ OFERTY

Chcemy także podkreślić, że Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc od początku istnienia wspomagana była przez najstarszą tego typu placówkę w Polsce – Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta w Płońsku, która traktujemy wręcz jako jednostkę wzorcową.

Kierownik płońskiej placówki, Mirosława Krysiak służyła zarówno pomocą i radą. Wyraziła również zgodę na oparcie naszego systemu ewidencji zbiorów na istniejącym i doskonale sprawdzającym się w Płońsku systemie.

Poza tym uważamy, że być może powstanie sieć Pracowni Dokumentacji w innych miastach – idealnie zatem byłoby, gdyby wszystkie opierały się na w miarę jednolitym systemie ewidencjonowania zasobów.